Jak se naučit triky na Penny boardu

triky-penny-boardAčkoliv je pennyboard svým zaměřením stavěný jako menší varianta longboardu, která je vhodná hlavně na pojíždění ve městě, neznamená to, že se musíte omezit jenom na nudnou nezáživnou jízdu z bodu A do bodu B.

I na pennyboardu se můžete naučit nejrůznější triky, kterými pak můžete ohromit všechny kolemjdoucí, nebo si prostě udělat radost jen tak sami sobě. Nikdy jste ale nic takového nevěděli a nevíte jak na to?

Existuje spousta způsobů, jak se můžete triky na pennyboardu naučit.

Pokud máte v okolí někoho známého, kdo na Penny boardu jezdí a něco umí, můžete ho zkusit požádat, aby vám poradil se začátky. Případně si můžete najít výčet nejrůznějších triků na internetu a pokusit se je naučit podle popisu, obrázků, nebo úplně nejlépe, videa.

V době, kdy existuje obří videokanál s názvem Youtube není problém získat videonávod téměř na cokoliv a výjimkou nejsou ani triky na penny boardu.

Pamatujte ale na to, že začít musíte od těch nejjednodušších, protože na nich jsou ve většině případů postaveny další složitější pozice. Úplně nejlepší je, pokud si video přehrajete třeba ve svém mobilu někde venku a trik hned poté zkusíte.

A samozřejmě, věc úplně nejdůležitější. Nepokoušejte se o žádné triky, dokud nemáte mistrně zvládnutou jízdu jako takovou.

Pokud se na Penny boardu souvisle neudržíte déle než pár metrů, nebo vám dělá problém zatáčení, stabilita nohou či cokoliv jiného, mohly by pokusy o triky být téměř jistou cestou na chirurgii. A stejně tak nezapomínejte ani na doporučené ochranné pomůcky, tedy minimálně helmu, a pokud možno i přídavné chrániče na kolena, lokty a zápěstí.

Naučit se triky na Penny boardu nejde přes noc. Žádný učený z nebe nespadl, a proto se nedivte, že vám to hned na poprvé nejspíše nepůjde. Věnujte ale nácviku dostatek trpělivosti.